Prosím Reklamy pište do rubriky, která tady je jinak je budu mazat
Ještě napište mi k rozhovorům nějaké komentáře nebo aspoň smajlíka.

jedenácty rozhovor

9. října 2011 v 12:00 | Tamias |  Rozhovory
Shane dřív známá jako Kira


Otázka č. 1 Kolik ti je, odkud jsi a jak se jmenuješ? Je mi 19, narozeniny mám 21. května 1992, jsem z Brna a jmenuji se Klára Perková.


Otázka č. 2 Jak vznikla tvoje přezdívka?

Která? Měla jsem jich víc nebo mám říct všechny? nebo jen první a poslední?

jak chceš myslím, že stačí první a poslení já vím asi o třech co jsi měla

tak první a asi nejznámější byla Kira-chan, která vznikla zkrácením přezdívky Kirara, tu jsem si vybrala podle kočky z anime Inuyasha nechtěla jsem mít žádnou lidskou abych se příliž neupínala na charakter té postavy od které bych si přezdívku vypůjčila, tak proto kočka

no a ta poslední je Shane. Kdysi dávno jsem totiž viděla videjko s rozkošným gay párem, jeden z nich se jmenoval Shane a mně se to moc líbilo. A potom v době kdy jsem hledala novou přezdívku jsem rozkoukala seriál L Word, kde je postava s tímto jménem, je to pro změnu holka a tak jsem si říkala, že tohle by mohlo být to pravé, když se to dá použít na obě pohlaví a já jsem blíženec, rozdvojená osobnost a tak to ke mě asi sedí nejlíp


Otázka č. 3 Jak jsi se dostala ke slashi?

No… rozečetla jsem na internetu jednu povídku, která mě naprosto fascinovala, byl tam právě homosexuální pár a mě se to tak zalíbilo, že jsem u toho prostě zůstala.


Můžu jen zeptat jak se jmenovala pokud jsi to pamatuješ jen ze zvědavosti

Otázka č. 4 Jak dlouho píšeš a jak si se k tomu dostala?

K psaní jsem se vlastně dostala právě díky téhle povídce. Bylo to na začátku roku 2008. Ta povídka se jmenovala "Můžeš stále říct, že mě miluješ?" a napsana ji Elo-chan, která už bohužel dál nepíše. Ale na jejím blogu jsou stále, tohle je adresa http://nahradni.blog.cz/ inspirovala mě natolik, že jsem zkusila psát i veřejně na blog, ale dřív jsem psala prostě jen tak pro sebe a že jsem toho napsala už od malička hodně


Otázka č. 5 - Jaké povídky (nebo obrázky) máš nejradši a proč?

Mám ráda povídky i obrázky, které ve mě dokáží vyvolat nějaký hluboký pocit, nebo zamyšlení. Takové, ze kterých přímo sálá určitá atmosféra, myšlenka... něco co dokáže člověka vtáhnout do sebe, pohltí ho to natolik, že to sám dokáže procítit. Popis drobností, které ale dohromady dávají dokonalé procítění, detaily kterých si normálně nevšímáme, ale které jsou přitom tak důležité k celkové atmosféře a dojmu... no, takhle nějak bych to asi shrnula.


Otázka č. 6 jaké povídky (nebo obrázky) naopak nemusíš?

To je těžké říct, ale co nemám ráda, jsou povídky na kterých jde poznat, že je autor psal tlakem, jsou nedotažené a neprocítěné... a hlavně se mi nelíbí, když tam nejsou žádné pocity. Je pro mě důležitá psychika postav, to jak se zrovna cítí, jak reagují, co si myslí... nemám ráda příběhy ve stylu životopisu. Pokud tam není napětí, procítění a emoce, nemá pro mě význam to číst.


Otázka č. 7 Co nejraději píšeš (romantika, psychologické atd), co tě inspiruje, co naopak ti múzu bere?

Nejraději píšu romantické příběhy s nádechem tajemna, nebo něčeho nadpřirozeného, musí v nich být samozřejmě romantika, ale docela ráda píšu i poněkud tragické příběhy, které sice mají romantický konec, ale vhání slzy do očí a o to mi asi hlavně jde. Vyvolat ve čtenáři emoce, aby mohl příběh cítit a mít z toho nějaký prožitek, protože ten pocit, který z toho zůstane je sice smutek, ale zároveň jakási vnitřní spokojenost, protože to vcelku není špatný konec, jen smutně dojemný, ale svým způsobem šťastný.


Otázka č. 8 Je něco, co bys chtěla, říct ostatním aby věděli?

Asi ano... nejsem masochista, jen vidím smrt jako začátek něčeho nového, přechod do světa, kde žije naše duše a naše sny... ^.^


Otázka č. 9 Jaké 3 svoje povídky bys čtenářům doporučila? A proč?

"Hiding in the shadows" je to sice pané v er formě, která se mi nedařila nejlíp, ale ten nápad a spád děje, který se mi tam povedl vytvořit spolu s propletením osudů všech hlavních postav... myslím si, že tahle povídka by nemusela čtenáře zklamat.
Jako další bych asi doporučila "Hádej na co myslím..." protože je tady spousta charakterů a všechny možné druhy vztahů vyjma heterosexuálního, takže si myslím, že by tady každý mohl najít někoho, koho by si oblíbil ^.^
A nakonec asi povídku "Smečka" která je sice šíleně dlouhá, ale na to, že je tam poměrně neoriginální nápad s lidmi měnící se ve vlky, se mi povedlo vymyslet, řekla bych docela originální příběh a znovu je tady spousta různých charakterů a jejich životních příběhů


Otázka č. 10 Ví někdo v okolí o tom, že píšeš slash?

ano .ví to v podstatě úplně všichni, dokonce i moje rehabilitační sestra o tom věděla a vzala si dokonce i adresu, aby si nějakou povídku mohla přečíst.


Tak nevím jestli bych to řekla rehabce ke kreté jdu v úterý Otázka č. 11 Jaké máte jiné zájmy?

kreslení (pastelkami i digitálně), čtení (fantasy, občas duchovní nauka), hudba, RPG, sledování seriálů, občas sport (in-line, krasobruslení, běh, bedminton)

a taky jóga


Bonusová otázka č. 12 Je nějaká autorka nebo povídka, kterou máš oblíbenou?

To je hodně těžké. Vím, že jsem kdysi měla nejoblíbenější povídku "Marionette"... přečetla jsem ji dokonce několikrát což obvykle nedělám, ale je to už pár let zpátky, tak těžko říct, jestli bych to mohla říct i teď. Nejvíc se mi asi líbí styl, jakým píše Syhrael a její povídky "Myrtilles", nebo "Cheraby" jsou hotové skvosty. Ale nejčastěji čtu povídky u Akyry.
Stránka Autorky:http://kira-chan.blog.cz/
Jako další je tu příští týden Amater
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nade Nade | Web | 9. října 2011 v 12:13 | Reagovat

Já pravidleně navštěvuji tuto stránku a čtu a čtu a čtu ... :-D

2 Akyra Akyra | 9. října 2011 v 14:27 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama